Garanti ve İade

A. Garanti ve İade Koşulları
 
1.  servisten.com'dan satın alınan her ürün, üretici/distribütör firmanın garantisi altındadır.
2.  LCD monitörlerde ve dizüstü bilgisayarların ekranlarında altı (6) pixel'e kadar olan kayıplar üretici firmalar tarafından tüm dünyada normal kabul edilmektedir ve ürünün arızalı olduğunu göstermez.
3. Satın alınan ürünler, iade koşullarına uygun olduğu takdirde, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde iade edilebilir.
4. İade işleminden önce iletişim bilgileri kısmında belirtilen telefonlar aranarak durum bildirilmelidir.
5. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ve kullanılmış (orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
6. Ürün müşteri tarafından teslim alındıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda, üretici/distribütör firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
7. Uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş verilmelidir.Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.(hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)
8. Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Oyun Konsolları, Yazıcı ve Tarayıcı iadesinde;Ürün kutusundaki koruma bandı açılmamalıdır. Ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır ve çizik, hasar vs. olmamalıdır.
9. Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, oyun konsolları, yazıcı ve tarayıcı iadeleri servis raporuna ile yapılmaktadır.
10. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler, örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık gibi), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
11. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
11.1 Her türlü yazılım ve programlar
11.2 DVD, VCD, CD ve Taşınabilir diskler
11.3 Taşınabilir bilgisayarlar
11.4 Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)
11.5 Saat ve Gözlük
11.6 Sağlık Kozmetik ve Hijyenik ürünler (Kan Ölçüm cihazları, parfümler, her türlü iç çamaşırı)
11.7  Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) paketi açılmamı
12. İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti servisten.com tarafından karşılanacaktır.
13. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
14. İadelere ait ücret geri ödemesi, ürün tarafımıza ulaşıp iade için uygunluk kontrolünden geçtikten sonra işleme konulmaktadır. Ücret iadesi başlığı altında ödemelerle ilgili bilgiyi bulabilirsiniz.

B. Ücret İadesi
 
1. Havale/EFT ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, ödemenin işleme konulduğu gün hesaplara geçmektedir.
2. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılmamaktadır.
3. Kredi kartılarına yapılan iadeler, servisten.com'un talimatından sonra kredi kartı hesabınıza geçmektedir.
4. İadenin yapıldığının GaleriBeyaz.com tarafından bildirilmesinden itibaren yaşanacak gecikmelerden ilgili banka sorumludur.

C. Arızalı Ürün İşlemleri
 
1. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servisine götürdüğünüzde, size yardımcı olacaklardır.
2. Eğer bulunduğunuz yerde yetkili servis bulunmuyorsa, üründeki sorunu belirten bir not ile birlikte MNG Kargo ile bize gönderebilirsiniz. MNG Kargo dışındaki kargo şirketleri ile yapılan gönderiler lojistik bölümü tarafından kabul edilmeyecektir.
3. Teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde onarım için gönderilen ürünlerin gönderi ücretleri servisten.com tarafından karşılanır.
4. Arızalı ürünler için yasal onarım süresi en fazla otuz (30) iş günüdür.
telefon      teslimat süreci    guvenlik    kargo
foot
Servisten.com © 2020